partneri_header

Ranč Bučiska navazuje na dlouholetou tradici jezdeckého areálu v Rožnově pod Radhoštěm. V roce 2013 jsme začali jako noví majitelé ranče s rozsáhlou rekonstrukcí areálu, tak abychom zajistili klientům kvalitní zázemí a služby. Nabízíme ustájení pro koně ve vnitřních prostorných boxech, výcvik koní a jezdců. Pro zájemce o jezdecký výcvik jsou připraveny idividuální jezdecké lekce vedené zkušenými cvičiteli. Jezdecký výcvik je vhodný jak pro začátečníky, tak i pokročilé jezdce. Nabízíme výcvik westernového ježdění. Nezapomínáme ani na naše nejmenší – děti se mohou přihlásit do Jezdeckého klubu, nebo využít individuální jezdecký výcvik. Můžete navštivit náš Country club, ze kterého je krásný výhled do jezdecké haly. U nás si přijde na své i veřejnost – na našich stránkách vás budeme pravidelně informovat o všech pořádaných akcích. Těšit se můžete na různé závody, show, akce pro děti a další.
www.rancbuciska.cz

Historie vaření piva v Rožnově sahá do roku 1712. Byl v rukou významných šlechtických rodů Žerotínů, Fürstenberků, Kinských, Rothschildů. Zdi pivovaru však pamatují již dobu Přemysla Otokara II., za jehož panování byl vybudován Rožnovský hrad, z jehož zdiva byl následně pod kopcem vystaven pivovar. Po válce byl pivovar zásadně zrekonstruován a v lednu 1949 byl znárodněn přerovským pivovarem. Dnes Vám může pivovar nabídnout vlastní hospůdku, kde hosté mohou ochutnat naše kvasnicové speciality, dozvědět se něco o výrobě piva a zažít atmosféru varny a ležáckých sklepů. Aktuálně nabízíme čtyři druhy piva:

- světlý ležák Radhošť 11° (Nejlepší prázdninové pivo 2016)
- světlý speciál Rožnov 13°
- polotmavý speciál Rothschild 13° (oceněn Zlatou pivní pečetí 2016 a Jarní cenou sládků 2016)
- světlý ležák Žerotín Pšeničný 12°
www.roznovskepivo.cz

Cyrilovo pekařství již od roku 1996 vyrábí valašské frgály, které se proslavily především díky nezaměnitelné chuti a dlouhé trvanlivosti. Kromě frgálů, na které se naše firma specializuje, vyrábíme také běžné pečivo a cukrářské výrobky podle klasických receptur. Pro potřeby svateb, nabízíme svatební výslužku na míru, dle Vašich potřeb namícháme zákusky, cukroví, koláče, a vše Vám zabalíme do stylových krabiček, které jsou i velice praktické na přepravu.

Rozhodujícím faktorem kvality koláčů jsou používané suroviny, které pečlivě vybíráme. Dalším významným faktorem pak je ruční zpracování těsta, vlastní výroba nádivek z ovocných sucharů zakoupených od místních sadařů, tak i správný výběr a kvalita koření. Největší zájem je tradičně o hruškové, tvarohové a dále makové frgály.
www.frgaly.cz

Muzeum řeznictví se věnuje řeznickému řemeslu na Valašsku a připomíná výjimečné kvality uzenářských a masných výrobků v regionu. Zároveň je kulturním a společenským centrem. Muzeum založil majitel rodinné firmy MP Krásno Karel Pilčík. Pro veřejnost jsme otevřeli 10. září 2015.

- exkurze s pohoštěním sestaveného z masných a uzených specialit MP Krásno, a. s. a Řeznictví H+H. Vše můžete zapít kvalitním valašským pivem z minipivovaru Paličák.
- pronájem stylových prostor, které mají tématicky vybavený interiér vhodný pro oslavy, zasedání, rauty, firemní a kulturní akce, prezentace. K dispozici je špičková audio a videotechnika. Sál pojme až 80 osob.
- pro školy nabízíme jedinečnou expozici vývoje řeznického řemesla a živou výstavu řeznických strojů napojených na transmisi. Zajištujeme odborný výklad a přednášky. Součástí prohlídky je zhlédnutí originálního filmu z historie a současnosti řeznického řemesla na Valašsku.
- sál muzea je vhodný pro hudební produkci i pro kulturní a společenské besedy a setkání se zajímavými hosty.
www.muzeumreznictvi.cz

Paní Málková, rozená hraběnka Anna Kammel von Hardegger, byla vyhlášenou cukrářkou. Její dochované deníky a recepty, které rodina střeží jako oko v hlavě více než 100 let, nám byly a jsou úžasným zdrojem informací. Přijďte do naší čokoládovny ochutnat pralinky, ale i jiné čokoládové speciality, které chutnají tak, jak chutnat skutečně mají. Namísto laciné polevové čokolády používáme pouze vysoce kvalitní 64% čokoládu z Ekvádoru a 72% čokoládu z Indonésie. Namísto ganáží, které chutnají všechny stejně a jsou plné stabilizátorů a umělých barviv, využíváme pouze bílou indonéskou čokoládu a vynikající ovocné pasty ze skutečného ovoce, stabilizované pouze cukrem. Místo strojové výroby, která denně produkuje statisíce pralinek, využíváme lidské ruce, vlastní tvořivost a inspiraci. Milujeme tvořit, milujeme kvalitu a tu chceme tímto dopřát i Vám!
Naše nabídka: pralinky paní Málkové, hraběnčiny lanýže, Rothschildovy čokolády, lámané čokolády a čokoládové speciality.

www.malkovacokoladovna.cz

Nově otevřena čtyřhvězdičková restaurace je situována do restaurovaných pivovarských sklepení z roku 1712. Díky nejnovějším technologiím a pečlivě vybíraným surovinám lokálního původu Vám můžeme nabídnout gastronomický zážitek zejména u vícechodových degustačních menu. Naši kuchaři mají bohaté zkušenosti z vyhlášených světových restaurací, působili mj. Albert Málek Restaurant v londýnské Bertorelli Restaurant, Safran Restaurant v novozélandském Aucklandu, v Port Baru v Barceloně, ve švýcarské Schlosserei Genussfabrik a Best Western Hotel Metropol, či v pražských restauracích Hotel Arie Restaurace CODA a Raddison Blu Alcron Hotel (nositel michelinské hvězdy). Restauraci jsme pojmenovali po Albertu Málkovi, prapradědečkovi současného spolumajitele. Protože byl vynikajícím sládkem, jeho žena, hraběnka Anna Kamel von Hardegger, mu ze svého věna zakoupila roku 1908 Rožnovský pivovar od barona Rothschilda.
www.malekrestaurant.cz

Rodinná ekologická farma s produkcí kvalitních domácích certifikovaných bio produktů z kozího mléka. Fungujeme na principu eko-farmy s cílem dosáhnout soběstačnosti ve všech fázích produkce, bez použití chemie. Obhospodařujeme 45ha pozemků v CHKO Beskydy, z nichž získáváme krmivo.
Specializujeme se na faremní prodej ze dvora a ekoagroturistické aktivity, které zajišťují zachování integrity valašských řemeslných a kulturních tradic.
Chováme kozy hnědé krátkosrsté. Toto národní plemeno je součástí genofondu České republiky a díky svému původu (kozy Harzziege, kozy alpské a krušnohorské) je více než vhodné do horských oblastí. V současné době chováme 50 kusů koz a dva plemenné kozly. Ve stádě provádíme kontrolu užitkovosti. Kozy dojíme 2 x denně, většinu svého aktivního dne tráví na faremních pastvinách v kopcích nad farmou.

www.zerlina.cz

Jako soukromá zemědělská BIO farma hospodaříme v Rožnově pod Radhoštěm a okolí 15 km. Pozemky se nachází v podhůří Beskyd a rozkládají se na ploše 60 ha luk a pastvin. Historie naší farmy sahá do roku 2001. Již více než deset let nás naše práce naplňuje a snažíme o neustálé zvyšování kvality našich produktů.
Nabízíme širokou nabídku BIO mléčných produktů, které pro Vás vyrábíme s láskou čistě s pomocí přírody. Naše produkty neobsahují žádné přidané látky, vše je přírodní a zdravé.
www.biofarmaroznov.cz

Dopravu a všechny cestovní náležitosti Valašského gastrotripu zpracovává Cestovní kancelář BON TON z Hranic, která byla založena v roce 1991 paní Milenou Adlerovou. Dnes společnost nabízí zájezdy do nejrůznějších části Evropy i světa, od Řecka, Chorvatska, Itálie až po Maledivy, Brazílii, Srí Lanku nebo například Japonsko. BON TON má svůj vlastní vozový park, který využívá jak k zájezdům pobytovým nebo poznávacím, tak například pro školy a instituce, které chtějí využít jen samostatnou dopravu. Jakožto provozovatelé vlastní mezinárodní dopravy jsme členi největšího profesního sdružení autodopravců v České republice, sdružení ČESMAD. Vzhledem k tomu, že nám v cestovní kanceláři BON TON záleží na kvalitě námi poskytovaných služeb, rozhodli jsme se, že se necháme certifikovat Českým systémem kvality služeb. Certifikací jsme prošli a získali tak I. stupeň certifikace, který dává našim klientům jistotu, že procesy a postupy v naší cestovní kanceláři jsou standardizované a odpovídají nejvyšším požadavkům na služby v cestovním ruchu v České republice.
www.ckbonton.cz

CB Market s.r.o. marketingově a organizačně podporuje projekt VGT jako mladá marketingová společnost zaměřená na lokální a online marketing a grafické služby. Realizujeme grafické návrhy webových stránek, kompletní brand firem, tiskových materiálů. Zpracováváme webové stránky na míru, pomáháme s propagací společností jak na sociálních sítích, tak na firemních internetových katalozích. Naším cílem je marketingově podporovat malé a střední podniky.
www.cbmarket.cz